7 Mayıs 2010 Cuma

Lucia Van der Post'dan stil önerileri...

 
Lucia Van Der Post ismini birçok kez duymuştum.The Times gazetesinin moda ve hayat tarzı bölümünde yazılar yazdığını biliyodum.Bugün Sabah gazetesine bakarken Lucia Van Der Post'un 'I Wish My Mother Had Told'  Türkçe çevirisi 'annemden öğrenmeyi umduğum şeyler' adlı kitabın yazarı olduğunu ve kitapta birbirinden faydalı stil önerisinde bulunduğunu okudum.Biraz önce amazon.com'dan kitabın siparişini verdim bile:).Lucia Van Der Post yaşına rağmen çok çok güzel ve bakımlı bi bayan.Bulunduğu stil önerileri de o kadar yerinde ki okuduğum her maddede çok haklı,benim düşündüğüm gibi,aynen ya aynen diye diye gazetedeki yazıyı okudum:)Birçok dergide de bu tarz öneriler yer alıyo ama bunu olgun ve bakımlı bir bayanın elinden çıkmış kitaptan okumak daha eğlenceli ve kalıcı olucak gibi gözüküyo.Blogumda Lucia Van Der Post'un beğendiğim stil önerilerinden bazılarını paylaşmak istedim.

Bunlardan bazıları..
-Kıyafetler çok önemlidir.Oscar Wilde 'Sadece aptallar,insanları dış görünüşlerine göre yargılamaz'demişti.Çok doğru.Giydiklerimiz bizimle ilgili mesajlar gönderir.Eğlenceli mi,akıllı mı,utangaç mı,dağınık mı ya da entelektüel mi olduğumuz hakkında ipuçları verir.
-Değişim için hiçbir zaman geç değildir.Yaşınız kaç olursa olsun stilinizde değişiklere gidebilirsiniz.

-Güzel,zarif ve eğlenceli giyinenler,diğerlerinden çok daha fazla neşeli olur.

-Yaşınız ilerledikçe paspal giyinmekten daha çok kaçınmalısınız.Gençken kurtabilirsiniz ama belli bir yaştan sonra cidden korkunç görünürsünüz.

-Modayı birebir takip etmeyin.Zaten yıllar geçtikçe modayı belli bir mesafeden izleyin.Moda olan herşeyi değil,belli başlı detayları kullanmayı tercih edin.

-Kaliteli jeanlere para harcamaktan çekinmeyin ve farklı durumlar için farklı model jeanlar bulundurun.

-Bavul hazırlarken,deforme olmamaları için ayakkabılarınızın içini kağıtla doldurun.Topukların kıyafetleri tahrip etmemesi için ayakkabıları mutlaka özel torbalarda taşıyın.

-Kaliteli ayakkabı ve çantalara yatırım yapmaktan kaçınmayın.

-Bacaklarınızla ilgili problemleriniz varsa en iyisi pantolon giymek.Veya koyu renkli çoraplar.Etek ve elbiselerin boyunu seçerken dikkat edin.Kış aylarında etek ve elbiselerin altına uzun çizmeler giymeyi tercih edin.Sizi uzun gösteren ve bacak boyunuzu uzatan ayakkabılara yönelin.Bilekten bağlanan modellerin yanına bile yaklaşmayın.

-Ucuz alışveriş eğlencelidir.Ama ucuza aldığınız şeyin de israf olabileceğini unutmyın.50 TL'ye aldığınız bir bluzu hiç giymezseniz,hesaplı alışverişten söz edemeyiz.Diğer taraftan çok para verilen ama sık giyilen bir kıyafet,hiç giyilmeyenden çok daha hesaplıdır.

Haber Kaynak.Sabah gazetesi 07 Mayıs Anneler Günü eki..

Hiç yorum yok: